Neděle - 26 června - 2022

Nejnovější

Jarní únava

Všude bílo, štiplavý mráz bolestně vlézá za nehty, sníh křupe pod nejistým krokem. Námraza a fůry sněhu. Slunce se na několik měsíců vypařilo. Zimní deprese, startovní čára jarní únavy.

Jarní únava není jen pro vyvolené oběti, tento psychický a fyzický neduh postihuje všechny lidské duše. Proto se jarní únavě zcela vyhnout nelze, lze ji však výrazně utlumit a zkrátit.

Příčiny jarní únavy

Přestože jarní únava nesporně existuje, není prozatím definována jako oficiální diagnóza. Jedná se o specifický druh únavy, která paradoxně přichází s odcházením chmurných zimních měsíců. Je to jednoduché, v zimě jsme náchylnější na virózy, sluníčko skoro vůbec nevyjde, místo toho přijde smutek, někdy dokonce čistá deprese. Zdravému životnímu stylu v zimě málokdo holduje, většina je bez pohybu s ústy stále napěchovanými až k prasknutí. Tělo se značně vyčerpává a radostná duše pomalu skomírá. Avšak i s únavou lze efektivně bojovat, stačí dodržovat několik jednoduchých zásad a během krátké doby se může dokonale zregenerovat tělo i duše.

Jak zápolit s jarní únavou

Jak již bylo uvedeno výše, neexistuje jediná příčina vzniku jarní únavy.
Nedostatek slunečních paprsků je příčinou úbytku vitamínu D, který je pro naše tělo velmi důležitý. Jeho úbytek může být příčinou oslabené imunity a tím i větší náchylnosti na virózy, tudíž rady jak bojovat s jarní únavou jsou nad slunce jasnější – vyvážený jídelníček plný ryb, ovoce, zeleniny a s tím spojený bohatý přísun vitamínů. Ideální je, když si tuto stravu dopřejeme na dovolené v teplých destinacích nebo alespoň o víkendu na prosluněných horách.

Také je samozřejmě klíčový odpočinek v podobě kvalitního spánku. Odborníci doporučují alespoň sedm hodin denně. Po probuzení je dobré si zacvičit pár uklidňujících cviků proti stresu. Jóga nebo tai-či a jarní únava nemá šanci!

KOMENTOVAT ČLÁNEK

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

spot_imgspot_img

Už jste četli ?

spot_img