Léto je nejen obdobím prázdnin a dovolených, ale i časem pro nejrůznější setkání. Ta se většinou neobejdou bez dobrého pití a něčeho chutného k zakousnutí. Ať už jde o rodinu nebo přátele, pohoštění se bude hodit.
Abyste návštěvu i sami sebe dobře uctili, vsaďte na grilování. Úprava masa, sýrů a zeleniny tepelnou formou na roštu, je bezkonkurenčně nejlepší a všichni se mlsně olíznou už jen při samotné představě toho typu hodování. Pro tepelnou přípravu slouží grily, které vyrábí teplo pomocí plynu, elektřiny nebo uhlí.
Klasika s ohništěm
Klasikou jsou grily na dřevěné uhlí. Přestože je grilování na dřevěném uhlí nejstarší používanou grilovací metodou, i nadále patří kotlové grily na žhavé uhlíky či brikety k nejpopulárnějším. Dřevěné uhlí má silnou výhřevnost a něco do sebe má i specifický kouř, který se z ohniště line. Vyberte si z nabídky grilů firmy Weber a budete mít jistotu, že vaše steaky budou neopakovatelně lahodné. Ti, co s grilováním začínají, sáhnou spíše po jednodušším grilu, jako je třeba Smokey Joe Premium. Naopak ti, co se bez pravidelného grilování neobejdou, budou spíše preferovat větší grily s bohatým příslušenstvím, jako je Master-Touch nebo Performer Deluxe.
Grily bez kouře
Nechcete-li se „špinit“ s ohněm, pořiďte si gril elektrický. Elektrické grily ani při intenzivním vytížení nevyluzují žádný kouř, takže se dají použít prakticky kdekoliv, klidně na vašem balkoně. Stejný efekt vám udělí i gril plynový. Žádné velké přípravy nejsou potřeba, stačí otočit vypínačem a zdroj tepla je k dispozici. Plynové grily představují vyšší level grilování a nástup k vyšší gastronomii. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale na druhé straně je jejich provoz levný a příprava jídla zdravá a rychlá.
Já se také zajímám o grily a díky vašemu článku jsem se konečně dozvěděla, že existuje i přímé a nepřímé grilování. Vždy jsem si myslela že se prostě griluje a tečka. Takové znalosti, které jsem si za pár minut čtení zjistila se mně budou určitě jednou hodit. Moc děkuji za krásně zpracovaný a ucelený text.